31 تیر 1403
مهدي احمدي جيردهي

مهدی احمدی جیردهی

مرتبه علمی: دانشیار
نشانی: ایران- کرمانشاه- بزرگراه امام خمینی- دانشگاه صنعتی کرمانشاه - دانشکده مهندسی برق - مهندسی برق (گرایش های قدرت و کنترل)
تحصیلات: دکترای تخصصی / مهندسی برق- قدرت
تلفن: 0838305001
دانشکده: دانشکده مهندسی برق

مشخصات پژوهش

عنوان
مدیریت بهینه انرژی در ریزشبکه های شامل توربین های بادی اینولاکس
نوع پژوهش پایان نامه
کلیدواژه‌ها
برنامه ریزی تصادفی، ریزشبکه، مدیریت انرژی، منابع تجدید پذیر قابل حمل، توربین بادی، اینولاکس، بهینه سازی، عدم قطعیت، برنامه ریزی چند هدفه، حفاظت از محیط زیست، تولید پراکنده
پژوهشگران محمد شاطر ابادی (دانشجو)، مهدی احمدی جیردهی (استاد راهنمای اول)

چکیده

مدیریت انرژی به معنای به کارگیری و استفاده از علوم نوین مدیریت است که متضمن بیشترین بازده با کمترین میزان مصرف انرژی باشد. بهره برداری و مدیریت بهینه منابع تولیدپراکنده مفهوم جدیدی به نام میکروگرید را به وجود آورده است. ریزشبکه مفهومی است، که در آن منابع انرژی تجدیدپذیر موجود مانند: انرژی باد و انرژی خورشید و .... به همراه منابع تولیدی مرسوم نظیر پیل های سوختی و میکروتوربین ها یافت می شود.، که نه تنها با هم رابطه برقرار می نمایند، بلکه این ارتباط به سایر شبکه های بزرگتر در رده توزیع نیز کشیده می شود. از طرفی تمامی این منابع تولید پراکنده به همراه سیستم های ذخیره کننده انرژی، دارای قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی تولید و ذخیره انرژی هستند. بهره برداری و مدیریت برنامه ریزی میکروگرید از مباحث نسبتا جدیدی است که مورد توجه محققین قرار گرفته است. و با توجه به وضعیت واحدهای تولید و پاسخگویی بار، یک برنامه ریزی مناسب جهت توزیع منابع انرژی در ریزشبکه با در نظر گرفتن اهداف اقتصادی و آلودگی صورت می گیرد.